Tanszéki siker a nemzetközi Q-FORM olimpián

Újabb  nemzetközi siker a BME-nek! Az idén is megrendezésre kerülő „International Student Olympiad in Hot Bulk Forging and Extrusion Technologies” elnevezésű versenyen, röviden a QForm Olimpián a BME-ATT hallgatója Kovács Mátyás nemzetközi 1. helyezést ért el!  Mátyás 13 ország 37 egyetemének 109 résztvevőjét előzte meg, ezzel biztosítva, hogy a BME zsinórban negyedszer hozzon el dobogós helyet! (2020 óta 3db 1. hely és 1db 3. hely).

A versenyen az indulóknak csupán 6 óra leforgása alatt kellett egy termék műhelyrajza alapján működő technológiát kidolgozni annak gyártására, majd a kidolgozott kovácsolási lépéseket QForm3D végeselemes szoftverrel validálni. A versenyen a működőképes technológia megvalósítása mellett szempont volt gyártási oldalról a lehető legnagyobb kihozatal, míg anyagfelhasználás oldalról a lehető legkisebb veszteség sorjaképződés és leégés miatt.
A versenyre az elméleti felkészítést Dr. Nyulász Pál, míg szoftverhasználati oldalról a gyakorlati felkészítést Dr. Renkó József Bálint végezte. Munkájukat köszönjük és ezúttal is gratulálunk az elért sikerekhez!