Rittinger János Pályázat szakdolgozat/diplomamunka pályázat

FELHÍVÁS

SZAKDOLGOZAT és DIPLOMAMUNKA PÁLYÁZATON VALÓ RÉSZVÉTELRE

Rittinger János Pályázat

A Magyar Hegesztési Egyesület pályázatot hirdet a magyar nyelven oktató egyetemeken és főiskolákon 2023-ban és 2024-ben alapképzési, mesterképzési vagy hegesztő szakmérnöki oklevelet szerzett hallgatók részére.

A pályázati feltételek

Pályázni lehet olyan, sikeresen megvédett diplomamunkával vagy szakdolgozattal, amelynek témája a következő szakterületek valamelyikéhez kapcsolódik:
– hegesztés és anyagszétválasztás,
– hegesztett szerkezetek gyártása,
– a hegesztést követő és az üzemelés során végzett vizsgálatok.

A pályázatot legkésőbb 2024. március 30-ig kell benyújtani a következő dokumentumok elektronikus úton való beküldésével:
– Pályázati levél, amely tartalmazza a pályázó nevét, születési helyét és idejét, lakcímét,
telefonszámát, a befejezett tanulmányainak helyet adó intézményt, a záróvizsgán a dolgozat
megvédésekor elért eredményről szóló nyilatkozatot, valamint a pályázati mű témaválasztásának indítékát.
– A szakdolgozat/diplomamunka intézményi bírálatának másolatát.
– Magát a pályaművet és a hivatalos feladatlap másolatát, ha az nem része a dolgozat elektronikus változatának. A pályaművet nyomtatott formában is be lehet nyújtani, amelyet a Magyar Hegesztési Egyesület az elbírálást követően visszaszolgáltat.

A pályaművek elbírálása A pályázatot a Magyar Hegesztési Egyesület által felkért neves szakemberek értékelik. Az értékelés eredményéről a pályázó 2024. április 26-ig írásban értesítést kap. Az eredmények kihirdetésére a 2024. június 6-8. között megrendezendő XXXII. Nemzetközi Hegesztési Konferencián kerül sor, ahol a díjazottak előadásban be is mutatják a munkájuk eredményeit. A díjak átadása a konferencia ünnepélyes megnyitója keretében biztosított.

A díjazás Az alapképzésben (BSc), a mesterképzésben (MSc), valamint a hegesztő szakmérnök képzésben a legkiválóbb pályázatot benyújtók oklevélben, és jutalomban részesülnek, valamint díjtalanul részt vehetnek a konferencián előadva dolgozatukat!

A pályaműveket elektronikusan a MAHEG elnöke részére, a maheg@maheg.hu e-mail címre kell megküldeni.

Konferencia elnöke