– Tanulmányok
2017- Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gépészmérnöki Kar, Pattantyús- Ábrahám Géza Gépészeti Tudományok Doktori Iskola, PhD képzés
2015-2017 Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gépészmérnöki Kar, Gépészmérnöki szak, Anyagtechnológia szakirány (Msc)
2011-2015 Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gépészmérnöki Kar, Gépészmérnöki szak, Anyagtechnológia szakirány (Bsc)
– Munkahelyek
2014-2017 Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Anyagtudomány és Technológia tanszék – demonstrátor
2016 Robert Bosch kft. – Szimulációs mérnök gyakornok
– Nyelvtudás
2010 angol, középfokú komplex (C) állami nyelvvizsga
Szakmai, közéleti tevékenység, tagság
2021- MTA köztestületi tag
Fémhabok radiális irányban gátolt zömítésének vizsgálata (BSc/MSc)
|
Témavezető: Dr. Szlancsik Attila
A szintaktikus fémhabok kutatásának nagy múltja van a Tanszékünkön, amelyet még Blücher József professzor honosított meg, azóta pedig Dr. Orbulov Imre vezetésével Lendület Kutatócsoport is alakult az ilyen anyagok vizsgálatára. Ezen kutatások részeként egy új irányzat jelent meg, amely a szintaktikus fémhabok anyagmodelljeivel foglalkozik. Ezen szakdolgozat vagy diplomamunka keretén belül egy általunk fejlesztett mérőberendezésen történnek a vizsgálatok, mely lehetőséget nyújt radiális irányban gátolt zömítés vizsgálatára, miközben folyamatosan regisztráljuk nyúlásmérő bélyegek segítségével a szerszámban ébredő feszültségeket. Egy szakdolgozat keretében mindösszesen maguk a vizsgálatok és kiértékelésük fér bele, azonban hosszabb távú együttműködés során (diplomamunka vagy akár TDK) a hagyományos kiértékelésen túl a hallgató megtanulja a szimulációk során alkalmazott anyagmodellek illesztését is. Ez a téma egy egyedülálló lehetőséget biztosít, hogy akár a szimuláció világában is elmélyüljön a hallgató.
SZABAD
|
Vékony rétegek anyagmodelljeinek vizsgálata és mérése (MSc)
|
Témavezető: Dr. Szlancsik Attila
Napjainkban a vékony rétegek (vastagság irányban pár szemcsét tartalmazó rétegek) nagyon elterjedtek, különösen a szenzortechnikában. Ezek a rétegek tipikusan a nyáklapokon helyezkednek el, és ahogy a nyák deformálódik úgy ezek a rétegek is képlékeny alakítást szenvednek. Ez az alakváltozás befolyásolja a vezetőképességüket, mely a szenzor hibáját eredményezi. Ezen diplomamunka keretében alumínium hőkezelésével durvaszemcsés szerkezetet érünk el, mely felnagyítja ezen vékony rétegek problémáit. Ezen darabokon végzünk szakító vizsgálatokat és vizsgáljuk a kapott erő-elmozdulás görbéket, miközben regisztráljuk a megjelenő alakváltozást (amennyiben lehetséges akár egyes szemcsékre lebontva). Az így kapott eredményeket összevetjük az irodalomban fellelhető egykristályra és polikristályra vonatkozó feszültség-alakváltozás görbékkel. A vizsgált darabokon meghatározzuk a szemcseorientációkat, majd ezen eredményeket felhasználva egy új anyagmodellt dolgozunk ki, melyet végeselemes szimulációba lehet beépíteni. Ez a lépés nemcsak irodalomkutatást igényel, hanem a képlékeny alakváltozás mélyebb megértését is.
SZABAD
|
Gyűrűkovácsolás szimulációja és mérése (MSc)
|
Témavezető: Dr. Szlancsik Attila
Szabadalakító kovácsoló céggel közös kutatást folytat a Tanszékünk, amely a gyűrűkovácsolás szimulációjával foglalkozik. Az eljárás különlegessége, hogy nem hagyományos vízszintes gyűrűkovácsolással történik a gyártás, hanem függőleges elrendezésben történik az alakítás. Ezen diplomamunka során a cégnél kell termografikus méréseket végezni, valamint a mérőrendszer vizsgálata alapján erősmérést végezni a hidraulikus rendszer monitorozásával. A kapott értékeket a szimuláció validálásához használjuk fel, amely során modellezzük a teljes alakítási folyamatot a kemencétől egészen a gyűrűkovácsolás végéig. A diplomamunka végére pedig az ilyen módon validált szimulációk eredményeit hasonlítjuk össze egy valós alakítással.
FOGLALT
|
Hőkezelési szimulációk összehasonlítása valós eredményekkel (MSc)
|
Témavezető: Dr. Kovács Dorina
Konzulens: Dr. Szlancsik Attila
A feladat során néhány hőkezelési szimulációt végzünk el, melyeket a valós körülmények között is elvégzünk. A mintadarabokat metallográfiai vizsgálatnak vetjük alá, amellyel meghatározzuk a szövetszerkezetüket, keménységet mérünk, majd összehasonlítjuk a szimulációs eredményekkel.
SZABAD
|