Beszélgetés Kemény Dáviddal

A héten Kemény Dávid Miklósról olvashattok.

Dávid már több mint 1 éve demonstrátor a tanszékünkön. A 2017-es TDK-n Gyártástechnológia szekcióban 1. helyezést ért el (amelyért az 1975-ös öregdiákok által adott különdíjat is elnyerte). Idén folytatva sikerét Anyagtudomány II. szekcióban egyik témájával 2. helyezést ért el, emellett számos dicsérettel is büszkélkedhet.

• Miért jelentkeztél demonstrátornak a tanszékre?
    • Jövőbeli terveim között szerepel a PhD elvégzése, melyhez a demonstrátori munka nagymértékben tud hozzáadni. Betekintést nyerek így a Tanszék működésébe és részt tudok venni az oktatásban is, ezáltal kicsit megedződve a jövőbeli PhD-hoz.
  • Milyen feladatokkal foglalkozol a tanszéken?
    • Laborfelelős vagyok a tanszék metallográfiai laboratóriumában, emellett laborgyakorlatot tartok Anyagismeret tantárgyból terméktervező hallgatóknak.
  • Milyen projektekben veszel részt a tanszéken?
    • Részt veszek az NVKP pályázatban, amelynek keretén belül 3D fémnyomtatással foglalkozok és ehhez kapcsolódóan több TDK munkát is készítettem.
  • Mennyire lett közvetlenebb a viszony közted és a ‘nehezen elérhető’ tanárok között?
    • Mindenképpen javult a viszonyom a tanárokkal, igazából nehezen elérhető tanár csak akkor van, ha meghívott oktatóról van szó, aki keveset tartózkodik a tanszéken.
  • Tanultál-e újat, többet szakmailag, amióta demonstrátor vagy?
    • Igen. Nagyon igaz dolog, hogy akkor tanulsz meg valamit igazán ha azt meg kell tanítanod, el kell magyaráznod másoknak. Nálam ez teljes mértékben így volt és van is.

• Részt veszel-e valamelyik szakosztály életében vagy más egyetemi közösségben? Ha igen, milyen szerepet töltesz be?
    • Az Orvostechnika Szakosztályban vettem részt előző félévekben, voltam PR referens, illetve 2 egymást követő félévben alelnök. Idén megkaptam a Szakosztály mentori címét.
  •  Tudsz-e előnyt kovácsolni a tanszéki demonstrátori szereped miatt a szakosztályod/egyetemi közösséged részére?
    • Igen, hiszen nagyobb rálátásom lett a tanszéken folyó munkákra, így ha valakinek bármilyen segítségre van szüksége, sokkal könnyebben tudok benne segíteni.
  • Tudsz-e előnyt kovácsolni a tanszéki demonstrátori szereped miatt magadnak a jövőre nézve? Munkavállalás, PhD stb.
    • Munkavállalás szempontjából egyfajta felkészülést ad az önálló munkára, hogy megálljuk a helyünket minden helyzetben.
  • Milyennek ismerted meg a tanszéki életet?
    • Nagyon jó társaság van a tanszéken, így jó mindennap oda bejárni!

Ajánlásom a többi hallgatónak:

Amennyiben egy jó közösséghez és segítőkész emberek közé szeretnél tartozni, illetve az anyagtudomány területén több ismeretre szert tenni, akkor mindenképpen ajánlom az ATT -n való demonstrátorkodást!